Susibūrė investuojančios moterys: dalijosi žiniomis, patirtimi ir nuo ko pradėti

Šaltinis: VZ.lt/Mano pinigai, Karolina Mikoliūnaitė

Šeštadienį pirmą kartą įvyko „Verslo žinių“ ir socialinio projekto „WE Invest“ organizuota konferencija „Moterys investuoja“.

Pasauliniu mastu moterys investuotojos sudaro 30%, 70% investuotojų yra vyrai, rodo statistika.

Renginyje, skirtame padrąsinti moteris pradėti investuoti, suteikti teorinių žinių apie investicinius įrankius, dalintis investavimo patirtimis, susirinko daugiau kaip 300 dalyvių.

Sveikino premjerė

Konferencijos globėja premjerė Ingrida Šimonytė sveikino susirinkusius, savo kalboje pažymėdama finansinių žinių ugdymo, vertę visuomenei ir valstybei kuriančio investavimo svarbą.

„Galima tik apgailestauti, kad apie investavimą plačiajai auditorijai pradėta kalbėti visai neseniai. Ilgą laiką jis buvo suvokiamas kaip nedidelės grupės specializacija, o absoliuti visuomenės dalis tebuvo stebėtojai ir statistai. Apklausos atskleidžia ir tai, kad investavimas vis dar labiau laikomas vyrų reikalu, o moterys dažniau nepasitiki savo jėgomis, nedrįsta aktyviai įsitraukti į investavimą. Dėl to daug puikių idėjų ir galimybių lieka neįgyvendinta, ir taip nukenčia visa visuomenė“, – renginyje sakė ministrė pirmininkė.

 

„Džiaugiuosi, kad vyksta renginiai kaip šis, nes tai yra puiki galimybė labiau įgalinti, motyvuoti moteris kurti visuomenę, kurioje kiekvienas žmogus, nepriklausomai nuo lyties, galėtų kūrybiškai išskleisti savo talentus. Tai suteiktų daugiau jėgos ir Lietuvai“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Moterų investavimo įpročiai

Investuoti gali ir turėtų visi norintys, nepaisant lyties. Tačiau, pasak Jekaterinos Govinos, „WE Invest“ bendraįkūrėjos, moterys investuoja kitaip nei vyrai. Ji dalijosi faktais ir statistika.

Tarkime, ar žinojote, kad investuotojos moterys vidutiniškai uždirba 0,4% didesnę grąžą nei vyrai?

Akcijos ir obligacijos

Klasikiniai investavimo įrankiai akcijos ir obligacijos – daugumai girdėti, bet ar tikrai žinote, kaip ir kur jų įsigyti?

Laura Šeškienė, finansų ir investicijų patarėja, finansinio raštingumo lektorė, investuotoja, atsakė į šiuos klausimus įvardydama ir parodydama konkrečias platformas, kaip ir kur tai padaryti.

Nekilnojamas turtas
 

„Mano pinigai“ ne kartą rašė, kad populiariausia investicija tarp šalies gyventojų – nekilnojamas turtas. Tačiau, ar tikrai daugelis mūsų žino, į ką atkreipti dėmesį renkantis investicinį būstą arba kaip apsiskaičiuoti potencialią grąžą? Į šiuos ir kitus svarbius klausimus atsakė Rosita Kucevičienė, „Orion Asset management“ nekilnojamojo turto investicijų vadovė.

Ar galvojate apie pensiją?

Galbūt daugeliui iki pensijos dar toli, tačiau, kaip teigė Irtautė Ščerbavičienė, „Brand one ventures“ įkūrėja ir vadovė, „Goindex“ stebėtojų tarybos narė, investuotoja, apie tai pradėti galvoti ir veikti reikėtų kuo anksčiau.

Investiciniai fondai

Aktyviai ir pasyviai valdomi investiciniai fondai – kuo jie skiriasi, kaip įsirinkti ir nepasimesti, renginyje pasakojo Rena Saribekian, „Synergy Finance“ santykių su klientais partnerė, „WE Invest“ bendrakūrėja.

Sutelktinio finansavimo platformos

Jau kelintus metus Lietuvoje veikiančios suteltkinio finasnavimio platformos traukia ne vieno investuotojo dėmesį, tačiau vis dar nemažai daliai gyventojų žinių trūksta. Šias spragas užpildyti konferencijos dalyviams padėjo Greta Zarembienė, „Röntgen“ ryšių su investuotojais vadovė.

Investavimas į vyną

Išgerti ar investuoti? Arūnas Starkus, „Vyno klubo” ir Lietuvos someljė mokyklos įkūrėjas, „Vyno žurnalo” vyr. redaktorius, teigė, kad didžioji dalis pasaulyje nupirkto vyno išgeriama dar tą patį vakarą. Tačiau, visgi, galvojantys apie šį investavimo būdą, išgirdo naudingų įžvalgų ir patarimų, kokie vynai ivesticiniai ir kaip jie brangsta.

Periodinis investavimas

Investuoti, o gal spekuliuoti? Dažnai norintys investuoti, tačiau neturintys pakankamai laiko gilintis į rinkas renkasi periodinį investavimą. Apie jo ilgalaikę naudą ir kuo tai panašu į kasdienį dantų valymąsį pasakojo Sigita Strockytė-Varnė, SEB banko asmeninių finansų ekspertė.

Rizikos ir sukčiai

Istorijų, kaip gyventojai pakliūva į sukčių rankas, apstu. Tačiau to galima išvengti. Viktorija Dičpinigaitienė, Lietuvos banko Finansinio raštingumo centro vadovė, pasakojo į ką atkreipti dėmesį ir kaip išlikti budriems ypatingai valdant savo pinigus, kokius 4 žingsnius reikia atlikti prieš pradedant investuoti.

3 diskusijos

Be atskirų pranešimų, konferencijoje diskutuota trimis temomis.

 
  1. Kosmetika ir investavimas: kas bendro?

Eglė Vaitiekūnaitė-Šiuškienė, „Manilla“ generalinė direktorė, Justė Pinkevičienė, „Cosmoway“ įkūrėja, rinkodaros vadovė, akcininkė, Lena Sokolovska, „Uoga Uoga“ įkūrėja, – 3 sėkmingos verslininkės konferencijoje atvirai diskutavo apie savo patirtimis kuriant ir valdant verslus.

Pašnekovės atskleidė savo kasdienes rutinas, kaip derina karjerą ir asmeninį gyvenimą, kokių principų ir taisyklių laikosi siekdamos išlaikyti balansą bei kaip joms pavyko sukurti klestinčius verslus. 

2. Finansinis vaikų rašingumas

Kada su vaikais pradėti kalbėti apie pinigus? Ar mokėti už lovos pasiklojimą? Jei vaikui pinigų prireikė čia ir dabar, o jis jų nepasiėmė – ar paskolinti su palūkanomis? Kaip vaikus mokyti elgtis su pinigais per praktiką ir kaip elgiasi savo šeimoje atviravo Odeta Bložienė, įmonės „Burokėlis ir krapas“, valdančios restoranų tinklus „Jurgis ir drakonas“, „Brooklyn Brothers“ bei „Detroito sesės“, vadovė, ir  Lina Banytė-Surplienė, mokesčių ekspertė „Raising free kids“ įkūrėja, knygos „Apie pinigus su vaikais“ autorė.

Naudingių įžvalgų negailėjo Viktorija Trimbel, „Quantum Capital“ vadovė, profesionali valdybų narė, bendrovių valdysenos ir finansų ekspertė, ir Justina Bučinskaitė, vaikų finansinio raštingumo programėlės „Poklet“ bendraįkūrėja, investuotoja.

3. Menas, startuoliai, kriptovaliutos

Besidomintys alternatyviomis investavimo priemonėmis taip pat galėjo sužinoti naudingos informacijos. Indrė Viltrakytė, „The Rebels NFT” bendraįkūrėja, pasakojo apie NFT (kas tai ir kaip investuoti), Anastasija Plotnikova, „Hodl Services” vadovė, kalbėjo apie investavimą į kriptovaliutas ir per kur saugiausia tai padaryti.

Pamiršti neliko startuoliai. Jonė Vaitulevičiūtė, Rizikos kapitalo fondo FIRSTPICK įkūrėja, partnerė, pasakojo, nuo kokios sumos galima investuoti į startuolius ir kokios grąžos tikėtis.

Besidomintiems menu naudingų įžvalgų pažėrė Ornela Ramašauskaitė, Meno rinkos ekspertė, agentūros „artXchange Global“ vadovė.

Straipsnį skaitykite: https://bit.ly/3XrI2bu

Dalintis:

Panašūs straipsniai

Ornela Ramašauskaitė

Meno rinkos ekspertė, agentūros „artXchange Global“ vadovė

Ornela turi daugiau nei 15 metų praktinę patirtį dirbant lokalioje ir tarptautinėje meno
rinkose, išmano tiek klasikinį, tiek šiuolaikinį meną. Taip pat ji yra dėstytoja bei tyrėja,
disertacijos tema „Modelling Contemporary Art Investment Strategies in the Context of
Geopolitical Conflicts“. „Wealth and Finance International Fund Awards 2023” suteikė
ekspertei “Leading Female Figure in Art Wealth Management 2023” titulą.
Ornela siekia demistifikuoti investavimą į meną bei edukuoti visuomenę, kad menas yra ir
prieinama, ir įdomi investicija.