Naujienos apie technologijų rinką

Pabandykime apžvelgti, kas svarbaus įvyko technologijų sektoriuje 2024 metų pradžioje:

  • Augimo prognozės:

    JAV bankų analitikai jau pateikė savo vertinimus 2024 metams. Nors visų jų vertinimai praėjusiais metais nebuvo teisingi, galbūt šiemet jiems seksis geriau. Tiesa, verta pastebėti ir tai, kad kiekvieno banko prognozės – labai skirtingos. „Bank of America“ yra optimistiškesni ir tikisi naujo S&P 500 rekordo, „Goldman Sachs“ ir „Deutsche Bank“ mato dar didesnį kilimą, tuo tarpu „J.P. Morgan“ numato akcijų rinkų smukimą. Vidutiniškai didžiųjų bankų ekonomistai numato vos 2 proc. akcijų rinkų kilimą 2024 metais, tačiau vidurkiais kliautis, ko gero, nereikėtų.

  • Kinijos akcijos:

    Kita didžioji rinka, Kinija dar gruodį paskelbė naujus įstatymus, kuriais siekiama apriboti žaidimų bendrovių galimybes skatinti dideles žaidėjų išlaidas ir didžiulį įsitraukimą. Tai paveikė daugybę didžiųjų Kinijos technologijų korporacijų, o ypač „Tencent“ bei „NetEase“. Verta pastebėti, kad Kinijos akcijų rinka šiuo metu yra kritusi apie 60 proc. – šalyje pikas buvo pasiektas 2021 metais, bet nuo to laiko akcijos tik krenta dėl NT krizės, valdžios sprendimų ir lėtėjančio šalies ekonomikos augimo. Tačiau tuo pat metu, Kinijos kompanijų akcijos šiuo metu yra bene pigiausios su P/E rodikliu žemiau nei 10, kas yra beveik 2 kartus mažiau nei pasaulinis P/E vidurkis. Tad galbūt jau šiemet Kinijos kompanijos pradės atsigauti?

  • BYD kompanijos lyderystė:

    Kalbant apie Kiniją, šalies elektromobilių gamintojas „BYD“ pagal pardavimus pamažu lenkia „Tesla“. Praėjusį ketvirtį „Tesla“ pardavė daugiau elektromobilių (EV) nei tikėtasi (iš viso 485 tūkst. per ketvirtį), tačiau „BYD“ pavyko pasiekti net įspūdingesnį rezultatą – 520 tūkst. parduotų EV. Ši kompanija sparčiai auga pagal pardavimus, bet akcijų kaina stovi vietoje. Visgi jeigu „BYD“ lenks „Tesla“ ir toliau, galbūt investuotojai pagaliau susidomės „BYD“ akcijomis nepaisant visų išorinių veiksnių.

  • Biktoino ETF kol kas nepasiteisino:

    Vis svyruoja ir kriptovaliutų kainos. Pastaruoju metu buvo matomas ryškus optimizmas ir bitkoinas buvo peržengęs net ir 45 tūkst. vertės ribą, tačiau SEC naująjį bitkoino ETF patvirtinus, kaina krito ir dabar laikosi apie 42 tūkst.

  • Nvidia toliau auga:

    „Nvidia“ akcijos gerokai pabrango po to, kai bendrovė pristatė tris naujas „RTX 40 Super“ serijos vaizdo plokštes namų naudotojams, kurios šįkart itin fokusuojasi į dirbtinio intelekto programinės įrangos naudojimą. Tai gali dar labiau sustiprinti šio lustų gamintojo dominavimą dirbtinio intelekto rinkoje. Taip pat buvo pranešta ir apie naują bendradarbiavimą su „Getty Images“ kuriant DI generuotas nuotraukas. Galiausiai, antrajame šių metų ketvirtyje kompanija turėtų pristatyti būtent Kinijai sukurtą DI lustą, kuris, ko gero, bus pakankamai apribotas, kad tiktų JAV, bet pakankamai galingas, kad domintų Kinijos kompanijas.

Dalintis:

Panašūs straipsniai

Ornela Ramašauskaitė

Meno rinkos ekspertė, agentūros „artXchange Global“ vadovė

Ornela turi daugiau nei 15 metų praktinę patirtį dirbant lokalioje ir tarptautinėje meno
rinkose, išmano tiek klasikinį, tiek šiuolaikinį meną. Taip pat ji yra dėstytoja bei tyrėja,
disertacijos tema „Modelling Contemporary Art Investment Strategies in the Context of
Geopolitical Conflicts“. „Wealth and Finance International Fund Awards 2023” suteikė
ekspertei “Leading Female Figure in Art Wealth Management 2023” titulą.
Ornela siekia demistifikuoti investavimą į meną bei edukuoti visuomenę, kad menas yra ir
prieinama, ir įdomi investicija.