Stulbinantys technologijų kompanijų rezultatai ir augimo lūkesčiai

 • Ekonomika

  Metinė infliacija JAV sumažėjo nuo 3,4 proc. gruodį iki 3,1 proc. sausį. Šis rodiklis buvo didesnis už rinkos lūkesčius (2,9 proc.), tad tai signalizuoja FED, kad palūkanų normas mažinti dar kiek ankstoka. Bazinis vartotojų kainų indeksas, į kurį neįtraukiamos nepastovios maisto ir energijos kainos, per tą patį laikotarpį padidėjo 3,9 proc., t. y. taip pat viršijo analitikų prognozes. Rinkos tikisi kad palūkanų mažinimas vietoje kovo prasidės šių metų geguže.

 • Įmonių rezultatai

  Apie savo ketvirčius skelbė technologijų gigantai: „Alphabet“, „Apple“, „Amazon“, „Meta“ ir „Microsoft“. Visų jų ketvirčio rezultatai atrodo puikiai ir viršijo analitikų prognozes, tačiau ne visų įmonių vertė kilo, kas tik primena, kad investuotojai koncentruojasi į ateities potencialą, o ne dabartį. Na, o kiek nuviliančias prognozes ateičiai pristatė ir „Alphabet“, ir „Microsoft“, ir „Apple“, tad atitinkamai reagavo ir investuotojai. „Amazon“ po savo pranešimo apie rezultatus ir prognozes sugebėjo pakilti net 7,11 proc., bet visgi didžiausiais ketvirčio laimėtojais tapo „Meta“ – ilgą laiką ši kompanija skyrė savo finansus ir laiką metavisatoms, tačiau dabar susikoncentruota ties dirbtiniu intelektu, reklamos verslu ir išlaidų optimizavimu, o tai po ketvirčio rezultatų ir prognozių paskelbimo kompanijos vertei leido pakilti daugiau kaip 15 proc.

 • Meta

  Kalbant apie „Meta“, kompanija nuo kovo mėnesio mokės ir dividendus – po 0,50 USD už vieną akcijos vienetą, taip pat pati įmonė paskelbė apie 50 mlrd. USD vertės akcijų išpirkimo programą.

 • Nvidia

  Ketvirčio rezultatais pasidalino „Nvidia“. Per pastaruosius metus analitikai daugiau nei dvigubai padidino savo lūkesčius dėl „Nvidia“ 2024 m. pajamų ir pelno, o kompanijos akcijos per mažiau nei du pirmuosius 2024-ųjų mėnesius pabrango daugiau kaip 40 proc. Nepaisant to, analitikai nerimavo, kad JAV vyriausybės draudimas eksportuoti lustus į Kiniją galėjo pristabdyti „Nvidia“ kilimą. Visgi kompanija uždirbo 22,1 mlrd. USD pajamų ir viršijo lūkesčius (20,6 mlrd. USD). Kitą ketvirtį įmonės pardavimai turėtų siekti net 24 mlrd. ir tai yra taip pat daugiau nei tikėjosi analitikai (22,2 mlrd. USD). Po tokių naujienų įmonės akcijos pabrango 8 proc., nors visą savaitę iki pranešimo jų kaina pamažu krito. „Nvidia“ nenustoja stebinti ir dėl to ji tapo trečia didžiausia pasaulio kompanija aplenkusi ir „Alphabet“, ir „Amazon“. Dirbtinio intelekto, kriptovaliutų ir kompiuterinių žaidimų banga kol kas niekur nesitraukia.

 • Apple

  „Apple“ pristatė „Vision Pro“ virtualios realybės akinius. Ekspertai kol kas šį įrenginį pasitinka ganėtinai pozityviai, be to, kompanija atskleidė, kad iš šiam įrenginiui parduodamų aplikacijų, „Apple“ uždirbs daugiau nei iš aplikacijų „iOS App Store“ parduotuvėje. Tai – gera žinia, kadangi Kupertino kompanijos technikos pardavimai jau kurį laiką beveik neauga, o „Apple TV“, „Apple Music“ ir kitos paslaugos kol kas taip pat auga kiek lėčiau nei norėtųsi.

Dalintis:

Panašūs straipsniai

Ornela Ramašauskaitė

Meno rinkos ekspertė, agentūros „artXchange Global“ vadovė

Ornela turi daugiau nei 15 metų praktinę patirtį dirbant lokalioje ir tarptautinėje meno
rinkose, išmano tiek klasikinį, tiek šiuolaikinį meną. Taip pat ji yra dėstytoja bei tyrėja,
disertacijos tema „Modelling Contemporary Art Investment Strategies in the Context of
Geopolitical Conflicts“. „Wealth and Finance International Fund Awards 2023” suteikė
ekspertei “Leading Female Figure in Art Wealth Management 2023” titulą.
Ornela siekia demistifikuoti investavimą į meną bei edukuoti visuomenę, kad menas yra ir
prieinama, ir įdomi investicija.