Nauji rekordai akcijų rinkose

Vasario mėnuo buvo ganėtinai geras mėnuo investavusiems į akcijas. Sausio mėnesį pagrindiniam JAV akcijų indeksui „S&P 500” pasiekus naują visų laikų kainų rekordą, vasario mėnesį jis papildomai pabrango 5,3% ir ne vieną kartą pasiekė naujus kainų rekordus

Japonijos akcijų rinką atspindintis indeksas „Nikkei 225“ vasario mėnesį brango 5,5% ir galiausiai pasiekė naują kainos rekordą, nematytą jau daugiau nei 30 metų. Na ir galiausiai, ypač gerus rezultatus pademonstravo Kinijos akcijų indeksas „CSI 300“, kuris vasario mėnesį brango 9,1%. Tačiau skirtingai nuo JAV ar Japonijos akcijų, Kinijos akcijos atšoko nuo žemiausio kainų lygio per paskutinius 5 metus.

Kas galėjo paskatinti tokį rinkų optimizmą? Viena iš pagrindinių priežasčių – geri įmonių skelbiami finansiniai rezultatai. Daugiau nei 90% S&P 500 įmonių jau yra paskelbusios ketvirtinius rezultatus, ir beveik trys ketvirtadaliai viršijo analitikų prognozes. Taip pat ekonominiai duomenys pasirodė esantys atsparūs.

Galima būtų teigti, kad vasario mėnesį buvo vos vienas rimtesnis neigiamas įvykis, kai JAV paskelbė kiek didesnį sausio mėnesio infliacijos rodiklį, kuris per metus siekė 3,1%, kai tuo tarpu rinka tikėjosi 2,9%. Tai dar labiau sumažino investuotojų lūkesčius dėl Federalinių rezervų banko palūkanų normų mažinimo 2024 m., kas labai trumpam turėjo neigiamą įtaką akcijų kainoms.

NVIDIA pajamas augino 265 proc.

Kaip jau minėjome anksčiau, gerus akcijų rezultatus didžiąja dalimi teigiamai veikė geri įmonių veiklos rodikliai. Na ir šioje vietoje tikrai nebuvo apsieita be visų mėgstamo “Didingojo septyneto” (angl. Magnificent 7). Iš viso šiai dienai jau 5 iš 7 įmonių yra paskelbusios savo ketvirtinius rezultatus, kurie didžiąją dalimi atitiko arba viršijo rinkos lūkesčius.

Kaip, pavyzdžiui, vasario 21 d. NVIDIA Corporation (NVDA) paskelbė ketvirtinius rezultatus, kurie buvo geresni nei rinka tikėjosi. Įmonės pajamos paskutinį ketvirtį siekė 22,1 mlrd. JAV dolerių (prognozavo 20,4 mlrd. JAV dolerių), o metinis augimas siekė 265%. Tuo tarpu įmonės pelnas akcijai paskutinį ketvirtį siekė 5,16 JAV dolerių (prognozavo 4,59 JAV dolerių), o metinis pelno augimas siekė net 486%. Vasario mėnesį NVDA akcijų kaina papildomai šoktelėjo 28,5%.

Kita įmonė, kuri taip pat paskelbė geresnius nei tikėtasi rezultatus buvo Meta Platforms (META). Įmonės pelnas akcijai paskutinį ketvirtį siekė 5,33 JAV dolerių (prognozavo 4,88 JAV dolerių), o metinis pelno augimas siekė 200%. Vasario mėnesį META akcijų kaina šoktelėjo 23,4%.

Fonde „Nextury Technology Fund“ abi aukščiau paminėtos įmonės sudaro maždaug po 15% ir gana ženkliai prisidėjo prie gerų vasario mėnesio fondo rezultatų.

Bitkoino kaina artėja prie naujo visų laikų kainos rekordo

Bitkoino kaina vasario mėnesį brango daugiau nei 40%, tuo tarpu per paskutinius 12 mėnesių brangimas siekė net 164%. Po tokio ženklaus kainos šuolio bitkoinas priartėjo prie istorinio kainos piko, kuris buvo užfiksuotas daugiau nei prieš 2 metus (~69000 JAV dolerių).

Ir nors tiesiogiai į šią kriptovaliutą neinvestuoja nei vienas „Synergy finance“ valdomas fondas, tačiau yra keli fondai, kurie gali turėti investicijų, susijusių su kriptovaliutų rinka bei blokų grandinės technologijomis.

“Synergy Future Megatrends Fund” vasario mėnesį brango 8,04%. Šis fondas maždaug 16% turto buvo investavęs į Amplify Transformational Data Sharing ETF – biržoje prekiaujamą fondą, kuris investuoja į bendroves, dirbančias su blokų grandinės technologija. Šis biržoje prekiaujamas fondas vasario mėnesį pabrango 23,3%, o didžiausios jo investicijos yra į tokias bendroves kaip Galaxy Digital Holdings, Microstrategy ir Coinbase, kurių kainos vasario mėnesį atitinkamai brango 40,7%, 104,7% ir 58,8%.

Kitas „Synergy finance“ valdomas fondas “Future Demographics Fund” vasario mėnesį brango 7,23%. Šis fondas maždaug 16% turto buvo investavęs į Invesco Coinshares Global Blockchain ETF. Šis biržoje prekiaujamas fondas vasario mėnesį pabrango 19,9%, o didžiausios jo investicijos yra į tokias bendroves kaip Cleanspark, Microstrategy ir Coinbase, kurių kainos vasario mėnesį atitinkamai brango 107,7%, 104,7% ir 58,8%.

Dalintis:

Panašūs straipsniai

Ornela Ramašauskaitė

Meno rinkos ekspertė, agentūros „artXchange Global“ vadovė

Ornela turi daugiau nei 15 metų praktinę patirtį dirbant lokalioje ir tarptautinėje meno
rinkose, išmano tiek klasikinį, tiek šiuolaikinį meną. Taip pat ji yra dėstytoja bei tyrėja,
disertacijos tema „Modelling Contemporary Art Investment Strategies in the Context of
Geopolitical Conflicts“. „Wealth and Finance International Fund Awards 2023” suteikė
ekspertei “Leading Female Figure in Art Wealth Management 2023” titulą.
Ornela siekia demistifikuoti investavimą į meną bei edukuoti visuomenę, kad menas yra ir
prieinama, ir įdomi investicija.