Rinkos vasarą pasitiko naujais rekordais

Birželis pasaulio finansų rinkose buvo kontrastingas – nors akcijų indeksai siekė naujus rekordus, fonas išliko gana įtemptas dėl geopolitikos, prekybos politikos ir centrinių bankų žinučių. JAV akcijų indeksai „S&P 500“ (Eur) ir „Nasdaq Composite“ (Eur) augo atitinkamai 4,89 % bei 7,42 %. Prie šio ralio labiausiai prisidėjo technologijų gigantai – „Nvidia“ brango beveik 17 %, „Meta“ – 14 %, o „Microsoft“ – 8 %.

Vis dėlto rinkų fonas išliko gana permainingas. Mėnesio pradžioje įtampą kėlė eskalacija Artimuosiuose Rytuose – Izraelio smūgiai Irano objektams ir vėlesnė JAV intervencija kėlė nerimą. Tačiau gana santūri Irano reakcija ir pasiektas paliaubų susitarimas birželio pabaigoje sugrąžino ramybę. Tuo pat metu rinkos svyravo dėl JAV prekybos politikos – derybos su Kinija ir kitomis šalimis tęsėsi, tačiau 90 dienų tarifų pauzės galiojimas baigiasi jau liepos 9-ąją.

Europoje dėmesio centre buvo prekybos derybos su JAV ir ECB politika. ES atstovai skubėjo susitarti dėl tarifų iki liepos 9 d., siekdami išimčių pagrindiniams sektoriams, tokiems kaip vaistai, puslaidininkiai ir orlaiviai. ECB, pasiekus 2 % infliacijos tikslą, signalizavo apie galimą palūkanų mažinimo pauzę liepą, bet įspėjo dėl geopolitinių rizikų ir euro stiprėjimo. Euro zonos gamyba rodė stabilizacijos ženklus, tačiau akcijų rinkų grąža atsiliko nuo JAV, kur technologijų sektorius tempė indeksus į viršų.

JAV Federalinio rezervo (FED) birželio susitikimas baigėsi be pokyčių, tačiau investuotojai liko susiskaldę – dalis tikisi dviejų palūkanų mažinimų iki metų pabaigos, kiti įžvelgia galimą pauzę ar net griežtėjimo grįžimą. Nepaisant šių neapibrėžtumų, dirbtinio intelekto bumas ir technologijų sektoriaus dominavimas išliko pagrindiniu rinkos varikliu. „Synergy Global Momentum Fund“ išlaikė pozicijas besivystančiose rinkose, išsivysčiusių šalių (be JAV) akcijose ir aukse – turto klasėse, kuriose inertiškumo modelis jau trečią mėnesį fiksuoja stipriausią impulsą.

INVESTUOTOJŲ DĖMESYS GRĮŽTA Į ATEITIES TEMAS

Birželį „Synergy Future Megatrends Fund“ fiksavo 8,83 % augimą ir tapo geriausiai pasirodžiusiu mėnesio fondu. Prie šio šuolio labiausiai prisidėjo viena iš fondo pozicijų – „ARK Innovation ETF“ (ARKK), kurios vertė per mėnesį išaugo apie 24 %. Šis ETF investuoja į pažangiausias technologijas ir birželį išsiskyrė ypač aktyviu perbalansavimu bei stipriu atskirų įmonių augimu, susijusiu su kriptovaliutomis, dirbtiniu intelektu ir branduoline energetika.

Pavyzdžiui, beveik 40 % pakilo antros pagal dydį ARKK pozicijos, „Coinbase“, akcijos, bendrovei paskelbus apie nuosavą stabilios kriptovaliutos kūrimą. Tarp kitų stambių ARKK portfelio pozicijų – „Roblox“, brangusi apie 18 %. Taip pat išaugo investicijos į „Nvidia“, po optimistinės vadovybės komunikacijos apie kvantinį skaičiavimą ir strateginį atsitraukimą nuo Kinijos rinkos. Investicijos išplėstos ir į „BWX Technologies“, kuri atstovauja branduolinės energetikos temai – vienai iš nedaugelio politiškai palaikomų švarios energijos formų JAV.

ARKK birželio perbalansavimas išryškino keletą pagrindinių temų – dirbtinį intelektą, pažangią skaičiavimo galią, energetikos transformaciją bei decentralizuotą finansų infrastruktūrą. Sparčiai brangstančios šių akcijų kainos signalizuoja, jog investuotojai vėl pradeda labiau pasitikėti augimo temomis – po ilgesnio atsargumo laikotarpio matyti grįžtantis rizikos apetitas ir atsinaujinęs dėmesys ateities technologijoms.

Nors šie pokyčiai vyko ARKK ETF viduje, jie tiesiogiai atsispindėjo ir „Synergy Future Megatrends Fund“ grąžoje – fondas nuosekliai investuoja į ETF, sekdamas ryškiausias pasaulines transformacijas. Fonde taikoma inertiškumo strategija leidžia reaguoti į kintančius rinkos impulsus ir prisitaikyti prie naujų tendencijų.

SĖKMINGAS MĖNUO KRIPTOVALIUTŲ TEMOMS 

Birželį „Future Demographics Fund“ ūgtelėjo 6,33 %, o pagrindinį indėlį rezultatui davė dvi pozicijos, susijusios su kriptovaliutų ir blockchain tematika – „ARK Fintech Innovation ETF” (ARKF), pakilęs 22 %, ir „Invesco CoinShares Global Blockchain UCITS ETF” (BCHN), brangęs 21 %.

Rinkos dėmesį itin patraukė „Circle“ – su blockchain susijusi bendrovė, kuri birželio pradžioje debiutavo biržoje. Jos akcijos pakilo beveik 750 %, kuomet JAV Senatas priėmė „GENIUS Act“ – pirmąjį įstatymą, reglamentuojantį stabilias kriptovaliutas. „Circle“ valdo USDC – su JAV doleriu susietą skaitmeninę valiutą, kuri plačiai naudojama kriptomokėjimams. Ši naujiena ne tik sustiprino pasitikėjimą šiuo sektoriumi, bet ir paskatino platesnį investuotojų suaktyvėjimą kripto rinkoje.

BCHN ETF, investuojantis į su blockchain infrastruktūra susijusias įmones, taip pat sulaukė didesnio investuotojų dėmesio. Fondas brango kartu su bendru rinkos nuotaikų pagerėjimu – augo susidomėjimas technologijomis, kurios leidžia kurti decentralizuotas skaitmenines paslaugas ir naujus mokėjimų sprendimus.

„Future Demographics Fund“ siekia pasinaudoti pasauliniais demografiniais ir socialiniais pokyčiais – nuo senstančios visuomenės iki skaitmeninės kartos augimo. Birželio rezultatai atspindėjo šios krypties aktualumą – rinkos dalyviai vėl atsigręžė į finansines technologijas ir blockchain sprendimus, kurie tampa vis svarbesni jaunajai, technologijomis pasitikinčiai vartotojų kartai.

Dalintis:

Panašūs straipsniai

Miglė Grybinienė

Lyderiaujančios sutelktinio finansavimo platformos PROFITUS rinkodaros vadovė.

Miglė yra rinkodaros specialistė, turinti 17 metų patirtį komunikacijos ir rinkodaros srityje. Ji yra viena pirmųjų PROFITUS investuotojų, o per 10 investavimo metų išbandė įvairius investavimo įrankius bei sukaupė vertingos patirties, kuria aktyviai dalinasi su visuomene. Miglės kasdienis dėmesys skirtas visuomenės finansinio raštingumo ugdymui, ji padeda žmonėms atrasti išmanius investavimo sprendimus pasitelkiant technologijas, yra edukacinių renginių “Sumanaus Investavimo Forumas” ciklo organizatorė ir pranešėja.