Hermes (RMS.EPA) – nuo pakinktų žirgams iki prabangos prekių ženklo

© hermes

Hermes – tai tarptautinė Prancūzijos kompanija, žinoma savo prabangių prekių gamyba, įskaitant aukštos kokybės rankines, juvelyriką ir odos gaminius.

Tačiau, kai Paryžiuje 1837 m. pakinktų gamintojas Thierry Hermès atidarė dirbtuves Basse-du-Rempart gatvėje, apie priskyrimą prie mados prabangos ženklų tikrai net nesvajojo ir tik 1925 m. per kartų kartas keliavęs verslas pradėjo siūti pirmuosius drabužius. Dabar įmonė garsėja savo aukščiausios kokybės prekėmis, unikaliu dizainu ir klasikinio stiliaus koncepcija. Jos prekės yra simbolis prabangos ir prestižo. Kelly ir Birkin rankinės girdėtos ne tik moterims, bet ir vyrams ir yra vienos iš pačių populiariausių ir brangiausių pasaulyje.

Prekės ženklas linksniuojamas kartu su kokybe, prabanga ir prestižu, bet ir įmonės akcijos taip pat nėra pačios pigiausios. Šiuo metu viena įmonės akcija rinkoje kainuoja apie 1 950 eurų ir nuo pradinės akcijos kainos (5.95 eur) išaugo net 32 689 %. Ir nors įmonė turėjo akcijos kainos kritimų (ypač ryškus buvo 2022 m., kai akcijų kaina krito visą pirmąjį pusmetį), tačiau ilgalaikė tendencija akivaizdi – akcijų kaina auga.  Jau vien tik per paskutinius metus akcijų kaina išaugo 30 %.

Akcijų kainų pokyčiai patrauklūs, tačiau paanalizuokime įmonę iš fundamentinės pusės. Įmonės stiprybės gana aiškios:
  • Įmonė iš pagrindinės veiklos uždirba nemenką pelną. Bendrasis pelnas 2022 metais siekė 8 213 mln. eur., o grynasis sudarė 3 380 mln. eur.
  • Dėl geros finansinės padėties įmonė turi didelę investicijų laisvę. Visi įmonės įsipareigojimai 2022 m. sudarė 17 %.
  • Atsižvelgiant į nedidelius skirtumus tarp įvairių analitikų vertinimų, verslo matomumas yra geras.

O kokios silpnybės?
  • Tiek einamaisiais, tiek kitais finansiniais metais numatomas P/E koeficientas yra atitinkamai 50,74 ir 45,67. Aukštas P/E koeficientas gali rodyti tam tikras rizikas arba nerealistiškus ateities pelno lūkesčius. Toks aukštas P/E rodiklis gali padidinti rizikos lygį dėl to, kad akcijos yra labai brangios lyginant su esamu pelnu. Taip pat gali būti, kad investuotojai pernelyg optimistiškai vertina bendrovės ateities perspektyvas arba nenumato galimų rizikų ir iššūkių.
  • Įmonės vertinimas yra ypač aukštas, atsižvelgiant į jos veiklos generuojamus pinigų srautus (2022 m. veiklos pinigų srautas buvo 4 111 mln. eur).
  • Įmonė akcininkams moka nedidelius dividendus arba kai kuriais metais jų apskritai nemoka (dividendų pajamingumas – 0.67 %).

 

Bendrai vertinant, įmonė demonstruoja didelį pelningumą ir finansinę stiprybę. Tačiau aukštas rinkos vertinimas gali kelti riziką investuotojams. Aukštas P/E koeficientas rodo, kad įmonės akcijos yra brangios atsižvelgiant į esamus pajamų lygį. Tie, kas žvalgosi į dividendines akcijas, mažas dividendų mokumas tikrai nežavės tokių investuotojų.

Nors įmonė turi tvirtą finansinę padėtį ir potencialą toliau augti bei generuoti pelną, investuotojai turėtų įvertinti ir rizikos faktorius.
Dalintis:

Ornela Ramašauskaitė

Meno rinkos ekspertė, agentūros „artXchange Global“ vadovė

Ornela turi daugiau nei 15 metų praktinę patirtį dirbant lokalioje ir tarptautinėje meno
rinkose, išmano tiek klasikinį, tiek šiuolaikinį meną. Taip pat ji yra dėstytoja bei tyrėja,
disertacijos tema „Modelling Contemporary Art Investment Strategies in the Context of
Geopolitical Conflicts“. „Wealth and Finance International Fund Awards 2023” suteikė
ekspertei “Leading Female Figure in Art Wealth Management 2023” titulą.
Ornela siekia demistifikuoti investavimą į meną bei edukuoti visuomenę, kad menas yra ir
prieinama, ir įdomi investicija.